Yolumuz Devrim Aşkımız Devrim | DevrimForum |
Forumumuzda Daha İyi Vakit Geçirip Devrim ... İle İlgili Konular Hakkında Bilgi Alıp "Ulusal Kurtuluş Örgütü (UKÖ) " Ne Katılıp Burada Okuduğumuz Ve Aldığımız Bigileri Gerçek Hayatta da Yapabilmemiz İçin Sitemize Kayıt Olup "Ulusal Kurtuluş Örgütü (UKÖ) " Ne Katılmak İsterseniz "Ulusal Kurtuluş Örgütü (UKÖ) " Konusuna Gelip Başvuru Yapabilirsiniz İyi Forumlar Wink

Canlı Canlı Katliam ve Soykırım

Aşağa gitmek

Canlı Canlı Katliam ve Soykırım

Mesaj  Mustafa Alacı Bir Cuma Nis. 17, 2009 7:53 pm

CANLI CANLI KATLİAM VE SOYKIRIM


Siyonist İsrail ve ordusu Filistin halkının tepesine bomba yağdırmaya başladığından beridir 10 gün,karadan işgale başlayalı 2 günü geride bıraktı. Siyonizm katliam ve soykırımda sınır tanımadan ilerlemeye, çocuk, genç, yaşlı,kadın ,erkek demeden kırıp geçirmeye devam ediyor.
İnsan Hakları havarisi Avrupa devletleri, sessizce gelişmeleri izlerken ; ABD emperyalizmi açıkça katliam ve soykırımı desteklemeye devam ediyor. Sözüm ona Müslüman ülkeler başta olmak üzere , özellikle Araplar ölü sessizliğine gömülmüş durumdadırlar. FKÖ başta olmak üzere , Batı Şeria Filistin halkı da dahil olmak üzere , salt Hamas’ın geriletilmesi ve iktidarının yok edilmesi uğruna , kendi halkının kıyımına sessizce boyun eğiyor. Hamas’ın bahane edilmesi başlı başına , soykırımın gerekçesi sayılıyor bir çok ülke , devlet ve kesim tarafından. Tabi ki esas oğlan ABD emperyalizminin hegemonik gücüne karşı koyamamakta var işin içinde.
ABD emperyalizmi kendi yarattığı yeşil gerici akımları – Hizbullah, Taliban, El- Kaide, Hamas ( Ki Hamas, özellikle El – Fetih ve FKÖ’ye alternatif olarak beslenip büyütülmüştür bu kesimler tarafından) vs’yi- şimdiler de bahane ederek dünya halkları üzerinde terör estirmekte, açık işgallerini gerekçelendirmektedir. Dünya jandarması ABD’nin kukla devleti İsrail ‘de de durum aynen böyledir. Şimdi Hamas bahanesiyle Filistin halkı , Hitler faşizminin insanlık dışı kamplarından geçmiş ve soykırıma uğramış Yahudilerce , Yahudi egemenlerince Filistin halkına uygulanıyor. Faşizmin ve soykırımın gerekçesi olur muş gibi.
İsrail siyonizmine karşı ciddi bir direniş sergilenmesi Gazze’de oldukça zordur. Olasıdır ki ; İsrail açıkça işgal edip Hamas’ı önemli oranda gerilettikten ve savaş-kan, göz yaşı ile tüm dünyaya ve Filistinli Araplara gözdağı verdikten sonra geri çekilecektir. Geride binlerce ölü, yaralı, yakılıp yıkılmış bir yer bıraktıktan sonra. Filistin halkının daha derinden yaralanması ve soy kırıma karşı daha da birikmiş öfkesini ardından taşıyarak.
Tüm dünyada emekçiler cephesinin çok cılız bir bölümünde oldukça kısık sesler dışında , destek ve dayanışma eylemleri gelmektedir. Zira yapılan eylemler de egemenlerce sansürlenmektedir. Dünya üzerinde oldukça gelişkin Yahudi sermayesi ve lobisini de düşününce , bu durum oldukça vahim bir hal almaktadır. Ama tüm dünyanın gözü önünde , canlı yayınlarla katliama- soykırıma karşı direnç ve destek- dayanışma eylemleri giderek artıyor ve artacaktır. Dünya işçi sınıfı , emekçileri, ezilen halkları bir halkın canlı yayınlarla katledilmesine , tüketilmesine izin vermeyecektir.
Bu eylem ve direnç noktalarının siyasal-gerici-yeşil akımların, örgüt ve partilerin denetimine girmesine izin vermemek gereklidir. Dün Denizlerin fiilen gidip çarpışarak destek- dayanışmasını gösterdikleri toprakların halklarına yine komünist devrimciler, devrimci demokratlar sahip çıkmalıdırlar ve işçi sınıfını, emekçileri, ezilen Kürt halkı ile birlikte sokaklara çıkararak tepkilerini birleştirmek zorundadırlar. Bölge halkları açısından Filistinliler ile Kürtler , bölge bağımsızlık, özgürlük , eşitlik anlayışı, mücadelesi açısından temel kıstas noktalarıdır. Bu bölgede Kürtler ve Filistinliler gerçek bağımsızlık, özgürlük ve sosyalizme ulaşmadan asla ve asla bölge halklarının hiç biri özgür olamayacaktır.
Bu bakımdan Kürtler ve Filistin halklarının direnişi, mücadelesi ve özgürlük kavgasının desteklenmesi, ısrarla sosyalizm çerçevesine çekilmesi temel devrimci görevlerdendir. Tüm ezilen halkların direnişinden, mücadelesinden başka öne çıkan bu hareketlerin, mücadelelerin desteklenmesi, dayanışılması temel görevini savsaklayanların, önemsemeyenlerin , burun kıvıranların ve onları gericiliğin- faşizmin-siyonizmin kollarına bırakmak devrimciliği, demokratlığı ve komünistliği kesinlikle tartışmalıdır, tartışmalı olacaktır.
Bölge halkları açısından İsrail Siyonist devleti yıkılmadan , bu kıyım, katliam sürgit devam edecektir. Yapay İsrail devleti yıkılmak zorundadır. ABD ve diğer emperyalistlerin günahlarının bedeli ve bölgede bir ileri karakol olarak zoraki kurdurulup sınırları çizilen İsrail , bölgede çıban başıdır. İsrail emekçileri açısından da, proletaryası açısından da İsrail Siyonist devleti yıkılmadan Ortadoğu ‘ya barış-özgürlük-adalet-eşitlik vs gelmeyecektir. Tüm bölge halklarının düşmanıdır İsrail siyonizmi. İsrail siyonizmine karşı ortak bir direniş, ortak bir direniş hattı, birlikte ve sonuna kadar bir mücadele verilmeden- tabiî ki kendi ülkelerinde de aynı mücadelenin örülmesi ile birlikte- halkların özgürleşmesi, sosyalizme doğru yürümesi olanaksızdır. Başta Filistin direnişi ve katliamına karşı geliştirilen eylem ve direnişin liderleri, öncüleri , ileri gidenleri yeşil gericiler değil ; proletarya ve emekçiler ile onların öncü güçleri olan örgütler olmalıdır. Siyonizmin tersinden bakarak yeşil gericiliğin kollarına bırakılamaz dünya halkları, Filistinliler vs. Siyonizme karşı mücadele dinsel çerçeveler içine sıkıştırılıp halkların beyinlerinin uyuşturulmasına izin verilmemelidir. Dinler arası bir savaşmış gibi gösterilmesine karşı gerçekler alenen açıklanmalıdır. Dinci – yeşil gericiliğin Filistin halkı üzerinden yığınlara ajitasyon- propaganda ve örgütlenme yapmasına karşı ciddiyetle çalışmak lazımdır. (Şu anda onların yaptığını bizlerin yapmış olması gerekirdi zira.)
Filistin Halkı şu anda TV’lerde canlı yayınla soykırımdan geçirilmektedir. Artık durmak , bakmak, seyretmek demek insanlıktan çıkmış olmak demektir. Yanı başımızda ya da azıcık ilerimizde olan biten şeylere sessiz kalmak, onaylamak demektir. Alanlar, sokaklar Filistin halkı ile dayanışan binlerle dolup taşmalıdır. Öfkemizi kuşanıp , kriz ve sonuçları ile birlikte açlığa, sefalete, yoksulluğa mahkum edilmiş yığınları örgütleyip alanlara taşma ; tarihini figüranları değil yapıcıları olduğumuzu göstermenin zamanıdır şimdi. Filistin halkı yalnız değildir. Filistin ile dayanışma için sokakları ısıtmaya.
avatar
Mustafa Alacı
Administrator
Administrator

Mesaj Sayısı : 488
Puanları : 5034
+ Rep : 0
Kayıt tarihi : 15/04/09
Nerden : İzmir

http://devrim.turkforumpro.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz