Yolumuz Devrim Aşkımız Devrim | DevrimForum |
Forumumuzda Daha İyi Vakit Geçirip Devrim ... İle İlgili Konular Hakkında Bilgi Alıp "Ulusal Kurtuluş Örgütü (UKÖ) " Ne Katılıp Burada Okuduğumuz Ve Aldığımız Bigileri Gerçek Hayatta da Yapabilmemiz İçin Sitemize Kayıt Olup "Ulusal Kurtuluş Örgütü (UKÖ) " Ne Katılmak İsterseniz "Ulusal Kurtuluş Örgütü (UKÖ) " Konusuna Gelip Başvuru Yapabilirsiniz İyi Forumlar Wink

DHP - Demokratik Haklar Platformu

Aşağa gitmek

DHP - Demokratik Haklar Platformu

Mesaj  Mustafa Alacı Bir Cuma Nis. 17, 2009 7:46 pm

ABD ve AB emperyalistleri IMF ve Dünya Bankası’nı kullanarak, yoksul-geri kalmış ülkeleri borçlandırmaktadırlar.

Bizim gibi, bunlardan borç para alan ve her geçen gün daha da borçlanan ülkeler, bu borçlardan dolayı bu ülkelerin her dediklerini yapacak hale geliyorlar.

Ülkemizdeki bir avuç zengin, sömürücü de, daha fazla zenginleşmek, ceplerini doldurmak uğruna ülkemizin yer altı ve yer üstü zenginliklerini bu emperyalist ülkelere peşkeş çekmekten geri durmuyorlar.

Yoksul ülkelere borç vererek, onları kendisine bağlayan, kendisinin uşağı-kölesi haline getiren, böylece o ülkelerin zenginliklerini ellerine geçiren emperyalist ülkeler; kimi zaman ise dünya halklarının baş düşmanı ABD emperyalizminin yaptığı gibi, ülkeleri askeri olarak işgal edip, petrol-doğal gaz için binlerce insanı katletmekten çekinmiyorlar

Emperyalizmin uşağı hükümetler, işçiye-emekçiye-memura ne kadar maaş verileceğini bile IMF ve Dünya Bankası’nın talimatları ile belirliyorlar.

Onların emirleri ile binlerce kişiyi işten atıyor, onların emirleri ile ülkemizin en büyük kuruluşlarını satıyor, onların emirleri ile sağlığı-eğitimi paralı hale getiriyor, evlerimizi yıkıyor, insanlarımızı açlığa-işsizliğe-yoksulluğa terk ediyor.

Ne İstiyoruz:
Emperyalist devletlere, IMF’ye, Dünya Bankası ve tüm diğer emperyalist kuruluşlara olan borçlar ve imzalanan tüm uluslararası antlaşmalar açıklansın ve iptal edilsin.

Çalışma saatleri günlük 8, haftalık ise 35 saat ile sınırlandırılsın.

İş koşulları nedeni ile rahatsızlananların bakımları üstlenilsin, bu kişilere aylık bağlansın.

Herkese eşit ve nitelikli sigorta hakkı tanınsın.

İşsizlere düzenli bir işsizlik maaşı verilsin.

Eğitim, sağlık ve diğer kamu hizmetleri parasız hale getirilsin.
avatar
Mustafa Alacı
Administrator
Administrator

Mesaj Sayısı : 488
Puanları : 5034
+ Rep : 0
Kayıt tarihi : 15/04/09
Nerden : İzmir

http://devrim.turkforumpro.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz