Yolumuz Devrim Aşkımız Devrim | DevrimForum |
Forumumuzda Daha İyi Vakit Geçirip Devrim ... İle İlgili Konular Hakkında Bilgi Alıp "Ulusal Kurtuluş Örgütü (UKÖ) " Ne Katılıp Burada Okuduğumuz Ve Aldığımız Bigileri Gerçek Hayatta da Yapabilmemiz İçin Sitemize Kayıt Olup "Ulusal Kurtuluş Örgütü (UKÖ) " Ne Katılmak İsterseniz "Ulusal Kurtuluş Örgütü (UKÖ) " Konusuna Gelip Başvuru Yapabilirsiniz İyi Forumlar Wink

Bahoz Firtina

Aşağa gitmek

Bahoz Firtina

Mesaj  baran-agit Bir Salı Ara. 21, 2010 10:05 am

Bahoz Sirtin


Yönetmen: Kazım Öz
Senaryo: Kazım Öz
Oyuncular: Cahit Gök (Cemal), Havin Funda Saç (Rojda), Selim Akgül (Orhan), Asiye Dinçsoy (Helin), Ali Geçimli (Ali), Kadim Yaşar (Halil), Bertan Dirikolu (Müslüm), Ali Sürmeli (69), Sinan Bengier (Baba)
Türü: Dram
Yapımcı Firma: Mezopotamya Sinema, Yapım 13 Film
Yapım Yılı: 2008
Ülkesi: Türkiye
Süresi: 156 dakika

Filmin Konusu:
İstanbul üniversitesi İktisat Fakültesi’ni kazanan Cemal fakir olan ailesinin okumasına dair olan umutlarıyla birlikte İstanbul’a doğru yola çıkar. Güneydoğulu bir ailenin çocuğu olan Cemal herhangi bir ideolojiye sahip değildir. Kendi etnik kökenine bile yabancı yetişmiştir.

cahit-gok

Üniversiteye başladığı ilk günlerde derslerini kaçırmayan ve okula devamlılık gösteren bir öğrencidir. Yeni tanıştığı arkadaşları olmuştur. Fakat bunlarla ortak bir noktası olmadığını fark eden Cemal araya belli bir mesafe koyarak kendi halinde okuluna devam etmektedir.

cahit-gok-havin-funda-sac-selim-akgul

Devlet yurduna yerleşen Cemal burada da arkadaşlar edinerek çevresini genişletmektedir. Bir gün sınıfa geldiğinde üç kişiyle birlikte adının sınıf tahtasına yazıldığını fark eder. Bir şekilde yazanlarla karşılaşır. İsmini yazan kişiler üniversitede kendilerinden yurtseverler olarak bahsedilen öğrenci topluluğudur. Genellikle kürt olan öğrencilerin oluşturduğu bu grup yeni katılan öğrencileri de örgütlemek istemektedir.

cahit-gok-ali-gecimli-asiye-dincsoy

Cemal yeni tanıştığı bu arkadaşlara başta temkinli yaklaşır. Herhangi bir ideolojik altyapıya da sahip olmayan Cemal bu toplulukta bulunmak istemez. Hatta grupla Kürtlük konusu üzerine tartışarak ters düşer. Yurtseverlerin verdiği dergi ve yayınları da istemeyerek, onları kırmamak için alır fakat okumaz.

umit-cirak-cahit-gok-ali-surmeli

Bir gün otobüse binen Cemal iki kürt işçinin arasında olan Kürtçe diyaloğa tanık olur. İşçiler esprili bir şekilde Kürtçe konuşarak gülmektedirler. Cemal de onları dinleyerek eğlenmektedir. Ama otobüstekilerin ırkçı yaklaşımına maruz kalan bu işçiler apar topar otobüsten atılırlar. Cemal duruma çok şaşırır ve üzülür. Bu olay
Cemal’in ötekileştirilen kürt kimliğinin farkına varmasını ateşleyen olay olacaktır.

sinan-bengier

İlk olarak 2008 İstanbul Film Festivalinde gösterilen film festivalin ardından ülkemizde de çeşitli sinemalarda gösterime girmiştir. Şivan Perwer de müziğiyle filme eşlik etmektedir

Bahozdan Bir Sahne Izle
http://www.dengegel.com/file.php?f=8132

baran-agit
Üye
Üye

Mesaj Sayısı : 1
Puanları : 3
+ Rep : 0
Kayıt tarihi : 22/07/10

http://www.dengegel.com/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz