Yolumuz Devrim Aşkımız Devrim | DevrimForum |
Forumumuzda Daha İyi Vakit Geçirip Devrim ... İle İlgili Konular Hakkında Bilgi Alıp "Ulusal Kurtuluş Örgütü (UKÖ) " Ne Katılıp Burada Okuduğumuz Ve Aldığımız Bigileri Gerçek Hayatta da Yapabilmemiz İçin Sitemize Kayıt Olup "Ulusal Kurtuluş Örgütü (UKÖ) " Ne Katılmak İsterseniz "Ulusal Kurtuluş Örgütü (UKÖ) " Konusuna Gelip Başvuru Yapabilirsiniz İyi Forumlar Wink

Temel İlke ve Kurallarımız

Aşağa gitmek

Temel İlke ve Kurallarımız Değişsin Mi ?

0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
 
Toplam Oylar : 0

Temel İlke ve Kurallarımız

Mesaj  Mustafa Alacı Bir Cuma Nis. 17, 2009 12:58 pm

Temel İlke ve Kurallarımız

Genel bir bakış açısıyla sitemiz, isminden ve genel profilinden anlaşılabileceği gibi geleceği sosyalizmde, sosyalizmin kazanılmasını da sınıf mücadelesinde gören dost ve yoldaşların bir araya gelmesiyle oluşmuş bir yapılanmadır. Bu gün hepimizin bildiği gibi internet, günümüzde etkili bir iletişim aracı olarak yaşamımızın parçası haline gelmiştir. Kolay bilgi ulaşımı bir avantaj gibi gözükse de ideolojik anlamda çoğu zaman taraflılık ve tahammülsüzlükten kaynaklı özgür tartışma ve öğrenme ortamları sağlanamamaktadır. Bilimsellikten uzak, okunmadan, öğrenilmeden, kulaktan dolma yapılan her türlü eleştiri, eleştirilikten çıkarak dedikodu şeklini almaktadır. Bu dedikoduculuk hiçbir fayda sağlamadığı gibi içerisinde bulunduğumuz ortamı kısır bir döngü içerisine sokmaktadır. İddiamız büyüktür ve bu döngüyü yıkmaktır. Bu döngüyü yıkmak için GelecekSosyalizm.net yönetimi olarak, komünist bakış açısı benimsenmesi şartıyla, okuyarak öğrenebileceğimiz, bu özgür tartışma ve öğrenme ortamını sizlere sunuyoruz. Sitemizden yararlanılmadan önce aşağıdaki temel ilke ve kurallarımızın okunmasını öneriyoruz.

1- GelecekSosyalizm.net Marksist bir yapılanmadır ve Marksizm öğretisini benimser.

2- GelecekSosyalizm.net amaç olarak Sosyalizm in savunulması ve bu uğurda mücadeleyi sahiplenir.

3- Marksizmin ahlaki,sosyal ve kültürel kuralları dahilinde hareket edilmelidir. Bu duruşundan da hiçbir zaman taviz vermeyecektir.

4- GelecekSosyalizm.net te farklı ideolojiler sadece tanıtım ve eleştiri amaçlı yeralabilir. Propagandasının yapılmasına izin verilmez.

5- Geleceksosyalizm.net te hiçbir ideoloji aşağılanmaya veya hakarete maruz kalamaz.

6- Geleceksosyalizm.net herhangi bir siyasi parti veya demokratik kitle örgütüne bağlı değildir. Fakat üyeleri içerisinde bu kurumlardan olanlara sahip çıkar ve sosyalist yapıdaki tüm kuruluş ve devrimci siteleri desteklemektedir.

7- GelecekSosyalizm.net te komünist kimliğe yakışmayan hareketlerin varlığına izin verilmez.

8- GelecekSosyalizm.net te asla faşizan söylemlere ve bu tür siyasetlere izin verilmez.

9- Devrim.tukforumpro.net duruşu ve içeriği ile öğretici - öğrenici bir yapılanmadır.

10- Devrim.tukforumpro.net te huzur bozucu hareketler, hakaretler ve küfür etmek ban sebebidir.

11- Devrim.tukforumpro.net te açılan konuların sorumluğu sadece konuyu açan üyeye aittir.

12- Devrim.tukforumpro.net te site yönetimi ve site üyeleri arasında sadece teknik nedenlerden kaynaklı bir ayrım vardır bunun dışında bir üstünlük ve ayrım olması söz konusu olamaz.

13 – Açılan konularımız eğer kendi paylaşımlarımız değil ise kaynak gösterilmeksizin yayınlanamaz.

14 – Yapılan paylaşımlarımızın değer kazanabilmesi için yani okunabilmesi için konu içeriği ile ilgili anahtar kelimelerin girilmesi gerekmektedir.

15 - Okumadan açılmış bütün konu ve mesajlar GEREKÇESİZ silinecektir!

16 - Konu hakkında görüş belirtmeksizin olumlu yada olumsuz yazılmış kısa anlamsız mesajlar (teşekkürler, sağolun vb..) silinecektir...

NOT : Devrim.tukforumpro.net kuralları oy çokluğu ile yönetim tarafından değiştirilebilir.
avatar
Mustafa Alacı
Administrator
Administrator

Mesaj Sayısı : 488
Puanları : 5034
+ Rep : 0
Kayıt tarihi : 15/04/09
Nerden : İzmir

http://devrim.turkforumpro.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz